Polecamy         
apartamenty
i pokoje gościnne

turystyka
kraków noclegi
fotograf kraków
wrocław noclegi
poznań noclegi

 Strony o  podobnej
tematyce:
Prawdziwy Mężczyzna
Malwina Gartner


Fiat 126p
Sportowe modyfikacje i tuning malucha

Aleksander Sowa

                  Odznaka 12 Pułku Radioliniowo - Kablowego Ziemi Świeckiej


          Ryngraf 12 Pułku Radioliniowo - Kablowego Ziemi Świeckiej

   Lech Wałęsa.Prezydent RP.
   Urząd prezydenta sprawował w latach 1990-1995. Urodził się 29 września 1943 roku w Popowie, Ziemi Dobrzyńskiej w rodzinie drobnego rolnika. Przez siedem lat chodził do szkoły w Chalinie, później do klasy mechanizacji rolnictwa Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Lipnie, w której ukończył naukę i podjął pracę elektryka w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Łochocinie. Po niespełna dwóch latach powołany do wojska odbył zasadniczą służbę wojskową w Koszalinie, a na przeszkolenie został wysłany do Podoficerskiej Szkoły Specjalistów Łączności Nr 10 w Świeciu. Wojsko opuścił w stopniu kaprala. / .....więcej /.

Przemówienie Prezydenta RP, Zwierzchnika Sił  Zbrojnych Lecha Wałęsy  wygłoszone  podczas  wizyty w 12 prlk z okazji Święta Wojska Polskiego w dn. 15.08.1992 r.


Artykuł "Ludzie wśród ludzi" z Dwutygodnika Wojska Lądowe Nr 13 z dn. 16-31 października 2000 r. / .....więcej /.

   Uchwała Nr 275/05 Rady Miejskiej w Świeciu z dnia 31 marca 2005 r. w sprawie promocji gminy poprzez umieszczenie na sztandarze Jednostki Wojskowej w Bydgoszczy herbu Gminy Świecie. / .....więcej /.   W dniu 02.07.2003 r. w godzinach nocnych Powiatowe Stanowisko Kierowania KP PSP w Świeciu otrzymało zgłoszenie o zadymieniu na poddaszu w nieużytkowanym budynku (budynku koszarowym 12 prlk) Agencji Mienia Wojskowego w Świeciu.

   W nocy 1/2 maja 2005 r. spłonęło poddasze jednego z budynków na terenie byłej jednostki wojskowej. To drugi pożar budynku na tym terenie. / .....więcej /.   Karol Olgierd Borchardt
   "Znaczy Kapitan"
   Fragment książki "Znaczy Kapitan" dotyczący Szkoły Kadry Marynarki Wojennej w Świeciu.
/ .....więcej /.


   Bosman z Przekopanej.
Starszy bosman Stanisław Winnicki.
... 03.01.1925 r. został odkomenderowany do Szkoły Specjalistów Morskich w Świeciu nad Wisłą na kurs artylerzystów...
... 15.10.1925 r. zostaje ponownie odkomenderowany do Szkoły Specjalistów Morskich w Świeciu...
/ .....więcej /.
          Odznaka Pamiątkowa Szkoły Podoficerów Lotnictwa dla Małoletnich

   Sylwetki polskich olimpijczyków.
   ORMANOWSKI BERNARD PAWEŁ (1907-1984).
   Trener,  reprezentant  Bydgoskiego  Towarzystwa  Wioślarskiego,  brązowy  medalista  z  Amsterdamu  (1928) w czwórce ze sternikiem.
   Urodzony 10 listopada 1907 w Lipinkach koło Świecia nad Wisłą w wielodzietnej rodzinie kupieckiej Franciszka Jana i Emmy Trampnau po ukończeniu szkoły powszechnej (Bytów , Bydgoszcz) i czterech klas gimnazjum humanistycznego, odbył służbę wojskową we flocie rzecznej Marynarki Wojennej w Świeciu (1928-1931). / .....więcej /.


   Stanisław Frąś
   - kapitan lotnictwa, pilot Polskich Sił Powietrznych oraz Royal Air Force
   ...Zaraz   po   ukończeniu   szkoły  powszechnej  wstąpił  do  Szkoły  Podoficerów  Lotnictwa  Dla  Małoletnich w Świeciu nad Wisłą... / .....więcej /.
Copyright © 2004- prlk. Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualizacja: